Katowice

Galeria zdjęć 2019

.

PROGRAM >>  tydzienjezusa.pl/katowice

.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ewangelizacyjnej inicjatywie pod nazwą Tydzień Jezusa, która odbędzie się w Katowicach. Będzie to wydarzenie pełne różnorodnych aktywności, które zrealizuje kilka kościołów ze Śląska. Wsparcie organizacyjne zapewnią koordynatorzy takich samych wydarzeń w innych metropoliach, którzy są również organizatorami Marszów dla Jezusa. Jak zawsze Marsz będzie kulminacją finalizującą gorący tydzień, który w Katowicach odbędzie się terminie 18-24.08.2019 na Runku. Zapraszamy do zapoznania się z programem oraz zaplanowania swojej wizyty zwłaszcza 24-go sierpnia na godz. 16.00, o której rozpocznie się Marsz dla Jezusa pod słynnym Spodkiem i dotrze na Rynek pod scenę z dalszym programem.

 


Katowice są siedzibą władz województwa śląskiego. Jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej. Siedziba Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Początki Katowic sięgają XVI wieku. Z liczbą 296 262 mieszkańców w 2017 są 11. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 12. pod względem powierzchni, mając prawie 165 km².

Katowice znajdują się w południowej Polsce. Geologicznie miasto położone jest w dewońsko-karbońskim zapadlisku górnośląskim. Miasto leży na dziale wodnym Wisły i Odry, będącym naturalną granicą między Małopolską a Śląskiem.

Administracyjnie miasto znajduje się w centralnej części województwa śląskiego, w podregionie katowickim, i stanowi największe miasto konurbacji górnośląskiej. Historycznie Katowice położone są we wschodniej części Górnego Śląska.

Katowice od północy graniczą z Chorzowem, Siemianowicami Śląskimi i Czeladzią, od wschodu z Sosnowcem i Mysłowicami, od południa z Lędzinami i Tychami, natomiast od zachodu z Mikołowem i Rudą Śląską.
Katowice leżą na trasie głównych szlaków krajowych i międzynarodowych zarówno drogowych, jak i kolejowych. W Pyrzowicach funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy Katowice-Pyrzowice. Stanowi ono ważny w skali kraju ośrodek gospodarczy, będąc centrum handlowo-usługowym ze znacznym udziałem działalności produkcyjnej. Jest również ośrodkiem koncentracji specjalistycznych usług medycznych, funkcji akademickiej, kulturalnej oraz sportowej. W rankingu opublikowanym przez Globalization and World Cities Research Network, Katowice zostały sklasyfikowany w V kategorii (sufficiency level cities) miast o znaczeniu globalnym.

  • teraz: 0
  • dziś: _
  • wczoraj: _
  • tydzień: _
  • msc: _
  • łącznie: _